Świerzno to niewielka wieś położona w województwie zachodniopomorskim, koło Pobierowa – niedaleko wybrzeża Morza Bałtyckiego. Według danych GUS z 2021 roku, Świerzno liczy około 570 mieszkańców. Miejscowość ta leży na terenie Parku Krajobrazowego “Pobrzeże Szczecińskie” i jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.

W Świerznie koło Pobierowa można zobaczyć kilka ciekawych zabytków, takich jak kościół pw. św. Anny z XV wieku, kamienny krzyż przykościelny oraz pozostałości po pałacu z XIX wieku. W okolicy warto też odwiedzić pobliskie nadmorskie miejscowości, takie jak Pobierowo czy Rewal, które słyną z pięknych plaż i atrakcji turystycznych.

Przedszkole Publiczne Fundacji SZCZECIŃSKA istnieje od 1 września 2021 r. Mieścimy się w pomieszczeniach na terenie Zespołu Szkół dzierżawionych od Gminy Świerzno. Organem prowadzącym jest Fundacja SZCZECIŃSKA wpisana pod numerem KRS 0000281775. Przedszkole znajduje się na terenie parafii pw. Świętej Trójcy w Świerznie (Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska).

Kontakt:
Przedszkole Publiczne Fundacji SZCZECIŃSKA